Aktualizacja oprogramowania Nikon D800E i Nikon UT-1

Niemożliwe stało się możliwe! Jakiś czas temu pisałem o podłączeniu Nikon D800E do sieci LAN w celu zdalnego sterowania aparatem. Wtedy pisałem też, że rozwiązanie Nikona ma szereg irytujących i poważnie utrudniających życie wad. Jakież było moje zdumienie, gdy w opisie nowej wersji oprogramowania do Nikon D800E oraz UT-1 znalazłem rozwiązania najważniejszych problemów!

I tak:

– Brak możliwości aktualizacji oprogramowania UT-1 za pomocą aparatu innego niż D7100 – ten problem został usunięty. W wersji oprogramowania 1.10 Nikon D800E również zyskał możliwość aktualizacji oprogramowania UT-1. Chyba nie muszę dodawać, że natychmiast skorzystałem z okazji i zaktualizowałem oprogramowanie UT-1 do wersji 2.0.

– Brak możliwości sterowania D800E z podpiętym UT-1 z zastosowaniem czegokolwiek innego niż drogie oprogramowanie Nikon Camera Control Pro – problem rozwiązany! Teraz wystarczy telefon lub tablet z Wi-Fi oraz przeglądarką! UT-1 podłączony do D800E działa jako serwer www, poprzez który możemy sterować aparatem! Rewelacja! To naprawdę działa! Coś mi się wydaje, że weekend upłynie pod znakiem maltretowania Nikona 😀

Tym samym zostały usunięte dwa najważniejsze dla mnie problemy i zestaw Nikon D800E + UT-1 ogromnie zyskał w moich oczach.

Niestety, nie wszystkie problemy zostały usunięte. Nadal jeżeli chcemy skorzystać z Nikon Camera Control Pro, musi zostać dokonane „parowanie” aparatu z komputerem, na którym będzie działać Nikon Camera Control Pro. To jest bardzo dziwny sposób funkcjonowania oprogramowania. No, ale trudno – postęp i tak jest ogromny i teraz już nie mogę narzekać 🙂

Share: